Współpraca zagraniczna

Pełnomocniczka ds. zagranicy

Pliki do pobrania

 • Zasady współpracy zagranicznej jednostek ZHP
  Vademecum wiedzy o tym jak prowadzić współpracę zagraniczną. Najważniejsze informacje zebrane w jednym dokumencie. Można się z niego dowiedzieć w jakich formach można prowadzić współpracę zagraniczną, z kim możemy współpracować, kto koordynuje współpracę zagraniczną i jakie są jego obowiązki, a także to kogo powinniśmy informować o prowadzonej współpracy.
 • Najważniejsze cechy skautingu
  Dokument ten dostarcza, po raz pierwszy, zwięzłego i jednocześnie pełnego opisu kluczowych elementów, które charakteryzują nasz ruch. Był on przygotowywany na Konferencję Skautową, która na jego podstawie wyznaczała misję. To zbiór najważniejszych informacji definiujących cały ruch skautowy, a co za tym idzie również nasze polskie harcerstwo.
 • Poradnik organizatora obozu zagranicznego
  Zastanawialiście się kiedyś nad organizacją obozu zagranicznego? Dzięki temu poradnikowi dowiecie się jak to zrobić – krok po kroku. Wbrew pozorom jego organizacja nie różni się bardzo od organizacji obozu w naszym kraju – może warto spróbować?
 • Poradnik pozyskiwacza
  Najczęściej podawaną przyczyną braku współpracy zagranicznej w naszych jednostkach jest brak pieniędzy. O tym skąd i jak można pozyskać fundusze można przeczytać w Poradniku pozyskiwacza. Materiał był przygotowany przy okazji organizacji kontyngentu na Jamboree w 2007 roku, jednak informacje w nim zawarte aktualne są także dziś. O tym czego unikać, jak rozpocząć pozyskiwanie środków, jak i gdzie napisać wniosek grantowy można przeczytać w jednym miejscu.
 • 15 pomysłów na 15 Jamboree On The Trail
  Aby wziąć udział w JOTT nie trzeba się nigdzie zgłaszać, wypełniać formularzy czy planować ogromnej wyprawy. Wystarczy, że w dniu tego wydarzenia po prostu ruszycie na szlak. Materiał jest zbiorem kilku pomysłów na to, jak możecie wraz z Waszymi drużynami wziąć udział w JOTT.

Informacje