Złaz Seniorów w Dziwnówku

XVII Złaz Seniorów Chorągwi Zachodniopomorskiej – Dziwnówek, 19-20 maja 2016

Harcerscy seniorzy z 6 kręgów spotkali się w Dziwnówku, na kolejnym Złazie. Na świeczkowisku wspominali swoje różne drogi do harcerstwa, oczywiście były też stare i nowe harcerskie piosenki. Złaz rozpoczął się i zakończył uroczystym apelem. Seniorzy spotkali się też na uroczystym ognisku „Spotkanie harcerskich pokoleń” z 63 Drużyną Harcerską z Dziwnowa, która właśnie kończy swoją próbę. Na ognisku komendant Hufca Stargard wręczył laureatowi chorągwianego konkursu „Senior Roku 2015 im. hm. Wojciecha Czyżowskiego”, hm. Stefanowi Szemlijowi (z Instruktorskiego Kręgu Seniorów „Wodawa” z Choszczna) pamiątkowy ryngraf, 6 instruktorów  otrzymało złote i srebrne odznaki Zasłużony Instruktor Chorągwi Zachodniopomorskiej a jedna instruktorka odznakę zasłużonego instruktora Hufca Szczecin-Pogodno. Były harcerskie piosenki a harcerze z 63 DH opowiedzieli nam o sobie. Ognisko zakończyło tradycyjnie „Bratnie słowo”.

hm. Barbara Wędrychowska-Szulc