Zapraszamy na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Szczecinie!

Druhny i druhowie!
Szanowni Przyjaciele!

Komenda Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkich instruktorów i instruktorki naszej Chorągwi, harcerzy i harcerki oraz naszych przyjaciół, sympatyków, na uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się w najbliższą sobotę (17.12.2022r.) o godzinie 16:45 na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (ul. Korsarzy 34, Szczecin). Przekazanie będzie jednocześnie podsumowaniem świątecznej gry miejskiej, na którą do Szczecina przyjeżdżają patrole harcerskie z całego terenu Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Zapraszamy ponadto na uroczystą Mszę św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju, która odbędzie się w niedzielę (18.12.2022r.) o godzinie 12:00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie (ul. Świętego Jakuba Apostoła 1).

Zachęcamy serdecznie do udziału w uroczystościach- prosimy o przychodzenie z własnymi lampionami, by zabrać Światło do swoich domów.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja prowadzona przez harcerzy i skautów z całego świata. Światło swoją sztafetę rozpoczyna w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, by zagościć na naszych wigilijnych stołach. Rokrocznie harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odbierają Światło z rąk skautów słowackich, a następnie rozprowadzają je po całej Polsce. Co roku harcerskiej sztafecie przyświeca inne hasło przewodnie. Tegoroczne hasło to: „Światło dla Ciebie”.

Dziś potrzeba jak nigdy odważnych i rozsądnych młodych ludzi, aby ogień wojny zastępowali Światłem Pokoju. To dla nas harcerzy wyjątkowa możliwość, aby poprzez służbę Bogu, Polsce i ludziom dawać innym nadzieję na pokój. Sami jednak musimy mieć pokój w sobie. Tak jak Światło: gdy je masz, możesz dać je innemu. Dlatego, jak widzisz, ważne jest, żebyś miał Światło w sobie. Żebyś miał wiarę w Jezusa, który przynosi pokój i nadzieję rodząc się w Betlejem. Daj to Światło drugiemu człowiekowi, a sam zobaczysz, że tobie niczego nie ubędzie. Bo wartości takie jak wiara, nadzieja, miłość podobnie jak światło — gdy się nimi dzielisz, one się mnożą. 

za stroną: swiatlo.zhp.pl/haslo-2022/
Zaproszenie na przekazanie BP w Szczecinie