AktualnościInformacjeSzczecin

Nowy sztandar dla Hufca Szczecin

Drodzy Harcerze i Harcerki,

Mamy zaszczyt poinformować, że 17.06.2023 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Hufcowi Szczecin ZHP. W uroczystym apelu wzięły udział wszystkie gromady i drużyny Hufca, instruktorzy, seniorzy oraz licznie przybyli zaproszeni goście i sympatycy, w tym Hufiec Police ZHP, Hufiec ZHP Szczecin-Pogodno oraz Komenda Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Sztandar jest dla nas ważnym symbolem, dlatego dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do jego ufundowania. Przez 35 lat harcerska wspólnota czekała na swój symbol, a teraz w końcu jest! Była to bardzo doniosła uroczystość i cieszymy się, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie.

Niech nasz nowy sztandar zawsze przypomina o wartościach, którymi kierujemy się jako harcerze i niech przynosi szczęście w naszych harcerskich działaniach.

foto: Olgierd Koczorowski oraz Adrian Łaskarzewski