Nie żyje Włodzimierz Krysiak

„Człowiek nie umiera, dopóki pamięć o nim żyje…”

9 stycznia 2018 roku w wieku 67 lat odszedł na wieczną wartę nasz długoletni przyjaciel, instruktor harcerski, wychowawca, pedagog, nauczyciel akademicki, harcmistrz, profesor doktor habilitowany Włodzimierz Krysiak.

Całe życie związany był z harcerstwem; pełnił funkcje drużynowego, komendanta hufca ZHP w Drawsku Pomorskim, instruktora Wydziału Harcerskiego GK ZHP, instruktora Wydziału Instruktorskiego Chorągwi ZHP, a obecnie Przewodniczącego Harcerskiej Rady Naukowej Chorągwi. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi dla ZHP.

Przekonany o wartości metody harcerskiej w wychowaniu dzieci i młodzieży, przez wiele lat w Zakładzie Teorii Wychowania Uniwersytetu Szczecińskiego zajmował się metodyką wychowania w ZHP.

Współorganizował konferencję naukową dla dyrektorów szkół i nauczycieli „Harcerstwo i jego metoda jako element wspierający system wychowawczy współczesnej szkoły”.

Był niezawodnym przyjacielem, dobrym i serdecznym człowiekiem o wielkiej wiedzy i niezwykłej osobowości.

W codzienny życiu i służbie nie odstępował od zasad harcerskiego dekalogu. Jego otwartość, życzliwość, chęć słuchania i zrozumienia drugiego człowieka, niesiona przez niego pomoc była dla wielu z nas wsparciem w chwilach słabości czy zwątpienia.

Opuścił nas nagle i pozostawił w głębokim smutku i żalu.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 17.01.2017r.  o godz. 12:00 na Cmentarzu Centralnym.