AktualnościŚwięta

Harcerstwo i Patriotyzm: Świętowanie Niepodległości Polski

W tym szczególnym dniu, celebrując rocznicę naszej Niepodległości, pragniemy wyrazić najgłębsze uczucia i oddanie dla Polski. Jako harcerze, pielęgnujemy wartości patriotyzmu, a w sercu nosimy ogromną miłość do naszej Ojczyzny.

W obliczu współczesnych wyzwań, z jakimi zmaga się Polska, my, harcerze, pragniemy podkreślić gotowość do służby naszej Ojczyźnie z całym naszym sercem, młodzieńczą energią i odwagą. Nasze zasady, takie jak szacunek, lojalność, troska o sprawy społeczne i oddanie, kształtują nas na tę chwilę.

Niepodległość to dar, który odziedziczyliśmy od przodków. To także nasz obowiązek i odpowiedzialność troszczenia się o nią, chronienia i rozwijania. Jako harcerze przyrzekamy być czujni, gotowi do działania i solidarni w budowaniu lepszej przyszłości dla Polski.

Dziękujemy wszystkim harcerkom i harcerzom, którzy dziś obchodzą Święto Niepodległości, za ich oddanie, pracę na rzecz dobra wspólnoty i ducha patriotyzmu, który przekazują kolejnym pokoleniom. Niech nasza determinacja, przyjaźń i miłość do Polski zawsze stanowią o naszym najważniejszym dziedzictwie.

Bądźmy dumni, że razem jako naród możemy celebrować tę wyjątkową datę. Niech wspólne poczucie odpowiedzialności za nasz kraj dodaje nam sił do podejmowania kolejnych wyzwań.

Wszystkim Polakom życzymy wspaniałego Święta Niepodległości! Niech nasza Ojczyzna nieustannie inspiruje nas do działania na rzecz dobra wspólnego.