Harcerska Wyprawa Pamięci – Arnhem 2019

W 75 rocznicę udziału 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej w operacji desantu pod Arnhem w Holandii, Chorągiew Zachodniopomorska ZHP organizuje wyjazd dla upamiętnienia tego wydarzenia.

Zapraszamy: harcerzy (od 13 roku życia), harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów.

Termin: 19.09.2019-23.09.2019 (powrót w nocy z 22.09 na 23.09.2019)

Koszt: 350 zł + 40 euro.

Transport: autokar

Nocleg: pod namiotami w Driel (miejscowość, gdzie lądowali nasi żołnierze z 1 SBS)

Termin zgłoszeń: do 05.09.2019 (rekrutacja na zasadzie: kto pierwszy ten jedzie :0))

Co zobaczymy, gdzie będziemy:

Weźmiemy udział w oficjalnych uroczystościach w Arnhem (słynne” O jeden most za daleko”),i na cmentarzu w  Oosterbeek.  Zwiedzimy niesamowite muzeum bitwy o Arnhem (Airborne Museum) (https://www.airbornemuseum.nl/),

Obejrzymy desant spadochroniarzy w Ede (około tysiąca skoczków) oraz skoki polskich żołnierzy na zrzutowisku w Driel. Weźmiemy udział wraz z żołnierzami z 6 Brygdy Desantowo-Szturmowej w Krakowie w uroczystościach na Polskim Placu w Driel. Obejrzymy przeprawę naszych żołnierzy przez Ren, gdzie 75 lat wcześniej przeprawiali się żołnierze 1 SBS. Spotkamy grypy rekonstrukcyjne z całej Europy oraz mnóstwo sprzętu z okresu II wojny światowej.

Chętnych zapraszamy do zgłoszeń poprzez FORMULARZ

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc oraz krótki czas jaki pozostał na organizację wyjazdu, prosimy o szybkie, dobre decyzje osób deklarujących chęć wyjazdu.