Biwak Rad Drużyn “Latawiec” (9-11.10.2020) odwołany

Z przykrością informujemy, że Biwak Rad Drużyn „Latawiec” zaplanowany na 9-11.10.2020 nie odbędzie się.

Przyczyną odwołania biwaku jest stan epidemiczny w kraju i stale rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 na terenie naszego województwa, w tym wprowadzenie z dniem 3.10.2020r. strefy żółtej w Szczecinie.

Pomimo najszczerszych chęci i wielu tygodni intensywnych przygotowań nie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom bezpieczeństwa na poziomie zapewniającym pełną ochronę przed zakażeniem wirusem COVID-19. Zaplanowana przez nas forma biwaku, zakładająca wzajemną wymianę doświadczeń, wspólną zabawę i integrację w szerokim gronie harcerzy i harcerek z całego województwa, stoi w sprzeczności z koniecznością utrzymania odpowiedniego dystansu społecznego oraz zastosowania szeregu ograniczeń.

W najbliższych tygodniach podjęta zostanie decyzja dotycząca zorganizowania biwaku w innym terminie lub zmiany formuły spotkania/szkolenia dla Rad Drużyn.