Betlejemskie Światło Pokoju w Świnoujściu

Wczoraj po raz dwudziesty czwarty do Świnoujścia dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.  O godzinie 17.00  w kościele pw. Gwiazdy Morza odbyła się uroczystość przyjęcia Światła przez zuchy, harcerzy i instruktorów Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP im. Marynarki Wojennej RP. Z rąk harcerzy Światło odebrał ksiądz dziekan, zebrani parafianie i oczywiście przedstawiciele wszystkich lokalnych drużyn. Około godz. 18.00 Światło wniósł na sesję Rady Miasta druh komendant Hufca pwd. Daniel Siwiec wraz z instruktorami i harcerzami reprezentującymi jednostki statutowe. Światło zostało przekazane na ręce Przewodniczącej Rady Miasta i Prezydenta Miasta z krótkim opisem idei BŚP oraz świątecznymi życzeniami dla wszystkich radnych oraz mieszkańców Świnoujścia. Na stołach harcerze ustawili tabliczki z logo i hasłem tegorocznej akcji „ZAUWAŻ CZŁOWIEKA”, co w widoczny sposób skutkowało obniżeniem temperatury prowadzonej debaty. Harcerze roznieśli również Światło do wszystkich kościołów a jutro zostanie ono przekazana do sąsiedniej niemieckiej parafii.