Wizyta na Oddziale Św. Mikołaja Szpitala Klinicznego PUM w Szczecinie

20 marca br. instruktorzy i przyjaciele Kręgu Instruktorskiego Poczta Harcerska Szczecin II – przy wsparciu Kręgu Starszyzny Harcerskiej Potencjometr Artystyczny – odwiedzili małych pacjentów Oddziału Świętego Mikołaja, tj. Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szczecinie. Przygotowaliśmy wiosenną inscenizację z piosenkami, wspólne wykonywanie z dziećmi dekoracyjnych kolorowych kurczaczków, interaktywne bajki, świąteczne zagadki i inne ciekawostki. Pomysłodawczynią i reżyserem całości była druhna harcmistrzyni Iwona Sołtysiak.

W tych niecodziennych zajęciach bardzo chętnie brały udział nie tylko dzieci z Kliniki, ale również ich rodzice. Uśmiechnięte buzie dzieci warte były każdego trudu.

Dla rodziców był to również moment pozwalający na chwilę oddechu i uśmiechu.

My – dorośli instruktorzy – przeszliśmy swego rodzaju próbę. Próbę nietypową, jakże różną od naszej harcerskiej codzienności: rajdów, zbiórek, biwaków itp.
Takie działania zmuszają nas do innego spojrzenia na nasze „drobne” problemy dnia codziennego, zdecydowanie uczą pokory wobec nieznanego.

Bardzo dziękujemy Panu Ordynatorowi dr hab. n. med. Tomaszowi Urasińskiemu oraz Paniom Pielęgniarkom Oddziału za życzliwość, zrozumienie i uśmiech ☺

hm. Aleksandra Namiotko

szpital 1

szpital 4