Spal Buty 2018

Rajd „Spal Buty X”

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Rajdu Spal Buty wszystkie zachodniopomorskie dusze! Zapraszamy zuchy, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników. Zapraszamy także instruktorów oraz seniorów do pomocy przy organizacji Spal Butów.

Będą to pierwsze Spal Buty, podczas których będziecie mogli poczuć się jak prawdziwi Słowianie mieszkając na Wyspie Wolin. Harcerze będą nocować na polu namiotowym Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG WINETA WOLIN, które jest jednym z najważniejszych atrakcji turystycznych prezentujące okres wczesnego średniowiecza. Zuchy zaprosimy do pobliskiej szkoły, jednak nie zabraknie dla nich warsztatów na skansenie z prawdziwymi… wikingami!

Podczas całego weekendu:
• spalicie buty w przepięknych krajobrazach Zalewu Szczecińskiego
• przybliżymy Wam historię Słowian i wikingów na ziemiach polskich;
• poznacie bogatą historię Wyspy Wolin
• będziecie mieli okazję spędzić weekend w średniowiecznym skansenie
• będziecie mieli szansę wygrać ciekawe nagrody

Kiedy? : 11-13.05.2018
Koszt: 60 zł + koszt dojazdu.
Termin zgłoszeń: 20.04.2018
Termin wpłat: 27.04.2018

Ważna informacja: harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy muszą wyposażyć się w namioty turystyczne, w których będą spali podczas biwaku. Jeśli będziecie mieli problem ze znalezieniem namiotu na biwak – postaramy się z całych sił pomóc Wam znaleźć namioty lub miejsca w namiotach 😊

Wszelkie pytania proszę kierować do organizatorów (Natalia Mikita i Klaudia Borkowska) pod adresem e-mail: zp@szczecinpogodno.zhp.pl. Chętnie odpowiemy na nurtujące Was pytania.

Szersze informacje dotyczące programu, potrzebnego asortymentu rajdowego zostaną dostarczone po zgłoszeniu jednostki.

Zgłoszenia: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzeW9IbBoXdhLlWbY8WAeAKVUNEZHSkgyQzFVNlVJNUM1TFg4VjE3Uk1ZWC4u