Nie bądź żyła, oddaj krew :)

No i już po niedzielnej akcji, która jak zwykle udała się 🙂 Po raz kolejny Harcerski Klub HDK „Kropla Życia” zorganizował akcję poboru krwi w ambulansie współdziałając z RCKiK w Szczecinie oraz Fundacją Banku PKO BP z Warszawy. Tym razem już po raz drugi zadziałaliśmy przy okazji Sail Świnoujście. Rejestracja dawców ruszyła od godz. 10.00 i od razu przed ambulansem utworzyła się kolejka chętnych do oddania krwi. Oprócz członków klubu i przedstawiciela lokalnego oddziału banku PKO BP, akcję wspierali tradycyjnie już harcerze z 19 DHSG „Zlotki”im. Bohaterów KOP, którzy rozdawali baloniki, ulotki i drobne niespodzianki dla najmłodszych uczestników Sail Świnoujście. A w ambulansie aż do godz. 16.00 pojawiali się zarówno doświadczeni krwiodawcy, jak i osoby, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i oddawały krew po raz pierwszy. Nie zabrakło także wspaniałych obrazków, gdzie dziecko asystowało przy oddawaniu krwi swojemu rodzicowi. Harcerze skorzystali przy okazji z przygotowanej dla nich przez RCKiK formy edukacyjno-promocyjnej dotyczącej HDK. Po raz pierwszy akcji towarzyszył Pan Chwiej – kilkumetrowej wysokości chwiej reklamowy). Nasza akcja zakończyła się kilkanaście minut po godzinie szesnastej. Okazało się wówczas, że udało się zebrać ponad 22 litry krwi pełnej. To dobry wynik, choć żałować należy, iż ze względów zdrowotnych nie wszyscy, którzy zgłosili się do donacji, krew oddali. A my już dzisiaj zapraszamy mieszkańców miasta i goszczących u nas turystów na kolejną akcję poboru krwi w ambulansie, jaka odbędzie się w dniu 11 września br. w marinie, przy okazji Zlotu Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Szef HK HDK „Kropla Życia”
Marek Niewiarowski