II rajd ekologiczno-przygodowy

W dniach 16  i 17 maja 2016 r. harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej „Zlotki” im. Bohaterów KOP  po raz drugi zorganizowali uczniom klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 6 rajd ekologiczno-przygodowy na terenie parku zdrojowego – w ramach obchodów Dnia Ziemi.

W rajdzie udział wzięło ponad 200 uczniów z 16 klas oraz spora grupa nauczycieli i wspierających rodziców. Start na trasę rajdu następował przy bramie do zrewitalizowanej części parku zdrojowego, obok ronda Róży Wiatrów. Dzieciaki i ich nauczyciele, po otrzymaniu mapek określali miejsce znajdowania się, zapoznawali się z parkowym regulaminem, śpiewali jedną zwrotkę piosenki – najbardziej popularna była piosenka o mamie  – po czym ruszali dalej według mapki.

Harcerze  tym razem na trasie rajdu przygotowali dzielnym uczniom cztery punkty kontrolne, na których należało: ułożyć wielkie drewniane puzzle, umieć posortować odpadki, wykazać się celnością w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego do tarczy oraz w rzucie do celu  a wreszcie pokonać tor sprawnościowy. Ostatnią atrakcją było oczywiście pieczenie kiełbasek na ognisku. Zabawa była świetna a i emocji na torze sprawnościowym nie zabrakło. Niestety w tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, choć na szczęście udało się uniknąć deszczu.

Miło nam było oglądać radosne buzie dzieciaków a słowa podziękowania nauczycieli były potwierdzeniem udanej zabawy. Do zobaczenia za rok.

hm. Marek Niewiarowski

IMG_6191 IMG_6238 IMG_6149 IMG_6198 IMG_6145 IMG_6215 IMG_6207 IMG_6264 IMG_6223 IMG_6232