Dzień Kobiet i Mężczyzn w Rodzinnym Domu Seniora w Wicku

Mężczyzna i kobieta są jako kwiaty w dolinie, co kwitną dziś a dnia następnego ciskane są w ogień, czas człowieka to pora roku – nadchodzi by odejść
/Stephen King/

Czy kobiety, czy mężczyźni … Pamiętajmy o osobach starszych.

W słoneczną sobotę, 11 marca 2017 r., zuchy i harcerze z 44 Gromady Zuchowej „Pracowite Pszczółki”, 34 Drużyny Harcerskiej „Orlęta” i 24 Międzyzdrojskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Feniksy” pod opieką dh. Tomasza Rychłowskiego i dh. Przemysława Wiaderskiego wyruszyli na wędrówkę do Wicka, której celem była niezwyczajna akcja. Z okazji odbywającego się już dnia Kobiet i Mężczyzn postanowili odwiedzić osoby starsze w Rodzinnym Domu Seniora w Wicku.

Na powitanie zuchy i harcerze podarowali seniorom kwiatki i słodkości. Zaprosili do rozmów, wspólnego śpiewania. Harcerze integrowali się z seniorami poprzez zabawę, grając z nimi w warcaby i gry planszowe.

Na koniec w obecności seniorów druhna Anna Raczkowska z 34 DH ”Orlęta” złożyła przyrzeczenie harcerskie, a druh Patryk Kierepka z 24 MDSH „Feniksy” otrzymał barwy drużyny. Na pożegnanie zuchy i harcerze zawiązali braterski krąg odśpiewując „Bratnie Słowo” i życzyli seniorom dużo zdrowia i szczęścia.
Każde święto jest dobre, aby złożyć ukłon osobom starszym. Pamiętajmy o nich!

Czuwaj!
pwd. Tomasz Rychłowski
34 DH „Orlęta” im. Orląt Lwowskich

fot. Kinga Raczkowska